Prosinec 2017

Pulled Jackfruit Burger & Avocado Slaw & Kešu // Cashews

4. prosince 2017 v 22:19 | Magdaléna H |  večeře
- FOR ENGLISH SCROLL (all the way) DOWN -

Znáte Jackfruit? Pamatuju si, že jsem na něj poprvé narazila při hraní FarmVille, což byla taková facebooková hra, na které jsem nějaký ten pátek zpátky byla... no, já bych tomu úplně závislost ani posedlost neříkala, prostě jsem si založila šedesát fake profilů, abych si mohla posílat dárky zdarma, ale to jsem zase zabrousila někam, odkud teď musím složitě vybrušovat, abych tím, jak jsem byla divná, nepřehlušila dokonalost tohohle jídla, na které vám teď chci dát recept.

Takže zkrátka, jackfruit (plod chlebovníku) je šíleně velké a nevzhledné tropické ovoce (detailní fotky toho krasavce v rámci možností mého mobilního foťáku pod perexem). Váží kolem deseti kil, což je vzhledem k tomu, že kilo stojí kolem tří set korun českých, docela nereálné na koupi. A taky byste nic tak velkého nestihli zpracovat a zkazilo by se. Což ale nemění nic na tom, že jsem tuhle věc chtěla vždycky ochutnat a nejlépe z něj udělat právě burger, protože se mé oblíbené blogy a vlogy jen hemžily recepty na "fake pulled pork" z tohohle ovoce. A právě proto jsem moc vděčná ostravskému Black Kale Baru, který jednou za čas pořádá společně s Virungou.cz exotické trhy. A další dík patří mé univerzitě za prospěchové stipendium, díky kterému jsem neměla takové výčitky při placení částky 160 Kč za zhruba půl kila tohohle ovoce, které měli na prvním mnou navštíveném výše zmíněném exotickém trhu tento víkend připravené ke koupi už rozporcované!

// počet zdravotních újm: -
// počet hysterických záchvatů: -
// počet rozbitých věcí: -
// počet zašpiněných věcí nezahrnující běžně zcela zašpiněnou kuchyň: ulepené ruce od překvapivě lepivého jackfruitu (pozn. pozor, jackfruit lepí), špinavé star wars legíny od avokádové majonézy

Recept v celém článku.